Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

17.08.2015
Czyta się kilka minut
„Nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć, (...) nie wystarcza nawet być świadkiem cudu. Wiele osób było w bliskim kontakcie z Jezusem i nie uwierzyło Mu” – mówił papież podczas modlitwy Anioł Pański.
Fot. Grażyna Makara
Fot. Grażyna Makara
H

Historia Szymona Piotra, bliskiego ucznia Jezusa, świadka wielu cudów, obecnego podczas Ostatniej Wieczerzy i Drogi Krzyżowej, idealnie obrazuje to, o czym mówi Franciszek. Szymon widział wiele, ale po tym, jak Jezus zawisł na krzyżu, wrócił do łowienia ryb. Był rozczarowany.

Łatwo w wierze o gorycz rozczarowania. Być może Szymon tak naprawdę pokochał tylko ideę Jezusa, a nie prawdę o Nim. Spotkanie z Jezusem nie poruszyło go, dlatego Jezus przychodzi do Szymona jeszcze raz. Po Zmartwychwstaniu. Napełnia go Duchem. Trzy razy pyta o miłość. Historia Szymona pokazuje, że wiara nie porusza do działania, jeśli skupiamy się na krzyżu. Jeśli skupiamy się na wyobrażeniach, a nie na prawdzie. Sam krzyż nie zbawia, nie daje nadziei. Dopiero to, co wydarzyło się po krzyżu, daje moc – „otwiera na działanie Ducha”. Potrzeba czasu i cierpliwości. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]