Reklama

Ładowanie...

Słuchając mędrca

07.08.2016
Czyta się kilka minut
To coś więcej niż tylko „katechizm Hryniewicza”. Dzięki „Wierze w oczekiwaniu” mamy okazję wsłuchać się w głos człowieka, który przeżywszy wiele, odnalazł swoją tożsamość jako teolog i ksiądz.
Ks. prof. Wacław Hryniewicz, Lublin, 2010 r. Fot. STUDIO PRO FOTO dla „TP”
C

Czy wolno mieć nadzieję, że wszyscy będą zbawieni?”. Po tym pytaniu od razu rozpoznamy rozmówcę, bo choć sformułował je jeden z najwybitniejszych teologów XX w., Hans Urs von Balthasar, w Polsce potrzeba było odwagi ks. prof. Wacława Hryniewicza, aby je powtórzyć i twórczo rozwijać.

„Wiara w oczekiwaniu” – opublikowany niedawno przez wydawnictwo Znak wywiad rzeka, który z ks. prof. Hryniewiczem przeprowadziła Justyna Siemienowicz – nie jest jednak kolejną książką pokazującą, jak twierdząco odpowiedzieć na to pytanie. Ta rozmowa – opowieść o dojrzewaniu do mądrości serca przenikniętego Ewangelią – potrząśnie każdym, bo jest szczera do bólu! To pierwsza obietnica, jaką można złożyć czytelnikowi. Obietnica druga: każdy znajdzie w niej coś dla siebie, będzie zmuszony do refleksji i, być może, do zmiany zdania o 180 stopni.

Prosta forma książki („co Ksiądz myśli o...?”) jest...

9095

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]