Reklama

Słowa, słowa, słowa...

Słowa, słowa, słowa...

01.10.2012
Czyta się kilka minut
W środę, 26 września, Krajowa Rada Sądownictwa wyraziła zgodę na zdymisjonowanie prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku.
1

1

W czwartek, 27 września, minister sprawiedliwości odwołał sędziego Milewskiego ze stanowiska. W ten sposób skończyła się awantura wywołana przez dziennikarską prowokację, o której (podążając śladem licznych wypowiedzi z prasy) wspominałem w dwóch poprzednich felietonach. Awantura się skończyła, wątpliwości jednak pozostały.

2

W którymś z radiowych dzienników usłyszałem, że KRS uzasadniła swoje stanowisko „dobrem wymiaru sprawiedliwości”. Powiedziane pięknie, ale trochę niekonkretnie; wolałbym formułę prostszą i precyzyjniej określającą wskazane we wniosku ministra przewinienia. Byłbym też spokojniejszy, gdyby wynik głosowania w KRS (22 głosy za wnioskiem Jarosława Gowina, 1 wstrzymujący się) był nieco mniej jednoznaczny. Skądinąd: ciekawe, czy istnieje jakiś związek między poparciem przez KRS wniosku w sprawie prezesa...

2912

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]