Reklama

Ładowanie...

Słońce

09.03.2003
Czyta się kilka minut
C

Choruję. I dobrze: nareszcie odpisałam na prawie wszystkie listy, stopniał też znacznie stos książek i gazet, odłożonych do przeczytania. Mam również czas na to, by w TVN 24 oglądać posiedzenia sejmowej komisji śledczej, od początku do końca. Zdecydowanie, żaden skrót, składanka czy relacj a nie umożliwiłyby takich doznań, jakie dają te kilkugodzinne transmisje. Obfitują one w długie, portretowe zbliżenia i pozwalają zajrzeć mówiącym w oczy, w to zwierciadło, jak wiadomo, duszy. W dynamicznym, dramatycznym przebiegu przesłuchań i sędziowie, i świadkowie, żeby nie wiem, jak się starali, nie są w stanie wszystkiego ukryć. Kamery rejestrują rzeczy tak zdradliwe, jak mowa ciała każdej osoby dramatu - mowa, w gruncie rzeczy, nie do opanowania - i wyolbrzymiają twarze. Drgnienie ust, rozbiegane źrenice, uchylona nagle maska opanowania, szczery uśmiech, pycha, wytworność, tupet,...

7655

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]