Reklama

Śladem apostoła rozbitka

Śladem apostoła rozbitka

19.04.2010
Czyta się kilka minut
"Marynarze mogą nakreślić trasę podróży, ale Bóg sam wyznacza kurs" - mówił Benedykt XVI na wyspie będącej najbardziej katolickim krajem Europy.
M

Musimy przecież dopłynąć do jakiejś wyspy" - takie hasło wybrał Benedykt XVI dla pielgrzymki do najbardziej katolickiego kraju w Europie. Zaczerpnął je z Dziejów Apostolskich, które opisują, jak ok. 60 roku rozbił się tu okręt, którym płynął do Rzymu św. Paweł (Dz 27). Podczas trzymiesięcznego przymusowego pobytu uzdrowił ojca namiestnika Publiusza, a tradycja wiąże to wydarzenie z początkiem chrześcijaństwa na wyspie. Wizyta Papieża wpisuje się w obchody 1950. rocznicy tych wydarzeń.

17 kwietnia o 17.00 papieski samolot wylądował w Luqa. W przemówieniu na lotnisku Benedykt XVI przypomniał, że umieszczony na fladze Krzyż św. Jerzego "z dumą świadczy o wielkiej odwadze waszego narodu w ponurych dniach II wojny światowej", i dodał: "umocnienia, które zajmują tak ważne miejsce w architekturze wyspy, mówią o dawnych walkach, gdy Malta tak bardzo przyczyniła się...

16174

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]