Reklama

Skarby ubogich

Skarby ubogich

20.02.2005
Czyta się kilka minut
Bóg Ojciec nie wybrał dla Syna ani szacownej Jerozolimy, ani rodziny kapłanów czy uczonych, ale pogardzany Nazaret i rodzinę robotników. Jezus, dziecko zwykłych dla świata rodziców, musiał pracować na życie już jako dwunastolatek.
O

Od momentu nawrócenia Karol de Fou-cauld starał się żyć z Jezusem i dla Niego. Gdzie miał Go znaleźć? Oczywiście w Jego Eucharystii, w Ewangelii, którą czyta wciąż na nowo. Odkrywa w niej tajemnicę Słowa Wcielonego, które poprzez miłość stało się jednym z nas; które bierze na siebie nasze człowieczeństwo, nasze słabości i cierpienia: “On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej" (Flp 2, 6-8).

Pewnego dnia, gdy Karol słuchał kazania ojca Huvelina, jego spowiednika, zafrapowało go jedno zdanie: “Jezus tak bardzo zajął ostatnie miejsce, że nikt nigdy nie mógł mu Go odebrać". Jak połączyć się z Jezusem w...

4909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]