Ładowanie...
Skandal w Brukseli, czyli "Żydzi znowu grożą światu"...
Siedem i pół tysiąca (zachodnich) Europejczyków, pytanych w październiku na zlecenie Komisji Europejskiej, który kraj najbardziej zagraża pokojowi, miało do wyboru listę 15 państw. Najwięcej, bo 59 proc. wskazało Izrael. 53 proc. za takie zagrożenie uznało USA; taki sam rezultat osiągnęły Iran i Korea Północna. Wedle Eurobarometru zagrożeniem mniejszym niż Żydzi i Amerykanie są: Irak, Afganistan, Pakistan, Syria, Libia, Arabia Saudyjska, Chiny, Indie, Rosja (21 proc.) i Somalia. 8 proc. uznało, że pokojowi zagraża Unia.
Jak zinterpretować te wyniki? Nawet jeśli tego samego dnia unijne władze, najwyraźniej wystraszone wynikiem... zdystansowały się od własnego sondażu (oświadczając, że nie oddaje stanowiska Unii i zawiera “błędy metodologiczne"), nawet jeśli opinia “starej" Europy na temat Ameryki nie dziwi - wystarczy spojrzeć na listy bestsellerów we Francji...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]