Reklama

Siły

Siły

20.07.2010
Czyta się kilka minut
Miałam cichą nadzieję, że ten bardzo niedobry rok, który przyniósł tragedię smoleńską i kolejne fale powodzi, wyczerpie swoje siły podczas kampanii wyborczej, a potem już będzie coraz spokojniej, mądrzej i życzliwiej.
N

Nic z tego. Są w naszym kraju siły, które do tego nie dopuszczą. Te siły to niektórzy politycy i większość mediów. Zrobią wszystko, żeby zburzyć uspokojenie dla jakichś własnych celów, albo żeby zwiększyć atrakcyjność. A to jakaś nominacja, a to absurdalna "obrona krzyża", a to cokolwiek, co by przerwało ciszę, podburzyło nastroje, podjudziło, zaiskrzyło, powiększyło antagonizmy.

Źle się bawicie, panowie.

Ta druga połowa

Objawiają się w czasie każdych wyborów. Przeszło połowa lub niemal połowa uprawnionych nie idzie do urny. Zawsze o nich myślę i zastanawiam się, kim są.

Czy mają ze sobą coś wspólnego, czy ich motywacje są całkowicie różne? Czy za każdym razem są to ci sami ludzie, czy trochę inni, albo zupełnie inni? Co się stało, że w państwie, którego przez ponad 120 lat nie było na...

2114

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]