Będziemy grać w grę

Zbigniew Boniek napisał na Twitterze, że e-sport to duża kasa, ale też „świadectwo pewnej patologii”. Tylko kim jest ten Boniek? W piekle nikt o nim nie słyszał.

Reklama

Będziemy grać w grę

Będziemy grać w grę

18.03.2019
Czyta się kilka minut
Zbigniew Boniek napisał na Twitterze, że e-sport to duża kasa, ale też „świadectwo pewnej patologii”. Tylko kim jest ten Boniek? W piekle nikt o nim nie słyszał.
Finał rozgrywek „Starcrafta”; poniżej cosplayerka „Poozioomka” w stroju Kruczycy z gry „Fortnite”, obok jej koleżanka. Katowice, 3 marca 2019 r. MAREK RABIJ X3
D

Do piekła najlepiej zstąpić z dobrym przewodnikiem. Takim, co podpowie, gdzie zaparkować samochód, i skróci drogę przez mękę kilkusetmetrowej kolejki, a po drodze objaśni mechanikę poszczególnych kręgów, które ustawiał przez ostatnie tygodnie wraz z tysiącem podwładnych i współpracowników. W hierarchii diabłów odpowiedzialnych za piekło katowickich zawodów Intel Extreme Masters Aleksander Szlachetko jest odpowiednikiem Lucyfera: jako dyrektor zarządzający polskim oddziałem firmy Electronic Sports League, kieruje przygotowaniami i przebiegiem imprezy, którą najłatwiej opisać jako e-sportowy odpowiednik finału piłkarskich mistrzostw świata. Choć służby prasowe Lucyfera zapewne protestowałyby przeciwko takiemu porównaniu, bo finały IEM od sześciu lat odbywają się w Katowicach, mundial to tymczasem impreza obwoźna, którą FIFA co cztery lata sprzedaje temu, kto da więcej.

No i...

18407

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]