Reklama

Silni, sprawni, gotowi?

Silni, sprawni, gotowi?

30.03.2003
Czyta się kilka minut
O

Ospa, wąglik, schron, maska gazowa - to pojęcia znane nam z doniesień prasowych i obrazów telewizyjnych z Izraela, z USA po 11 września, a ostatnio z ulic Kuwejtu i Londynu, gdzie prowadzono ćwiczenia obrony cywilnej. Dziś, gdy aliancka koalicja zaatakowała reżim Husajna, a Polska poparła operację „Iracka wolność” dyplomatycznie i militarnie (wysyłając kilkuset żołnierzy nad Zatokę Perską), warto zapytać, czy mieszkańcy Warszawy bądź Gdańska mogą stać się ofiarami ataków terrorystycznych? Teoretycznie tak, choć - jak mówią prezydent i premier - „Polska jest bezpieczna”. Aleksander Kwaśniewski zapewniał wręcz, że „wszystko, co jest niezbędne dla bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych rodaków, jest na odpowiednim poziomie”.

Ale czy zapewnienia, że Polska jest przygotowana na ewentualny atak - także chemiczny czy biologiczny - mają podstawę w faktach? Wątpliwości budzi...

3522

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]