Reklama

Siewca wiatru

Siewca wiatru

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Choć obecne rządy PiS od tych sprzed ponad dekady różni wiele, jest jeden punkt wspólny: to Zbigniew Ziobro przysparza obozowi władzy najwięcej problemów.
Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
N

Najpoważniejsza od lat afera w Ministerstwie Sprawiedliwości wybuchła, gdy Onet ujawnił, że Łukasz Piebiak – wiceminister, prawa ręka Ziobry od sądownictwa – inspirował ataki w sieci oraz rozsyłanie anonimów oczerniających szefa krytycznego wobec PiS stowarzyszenia sędziów Iustitia.

Okazało się, że przedstawiciele władzy, wykorzystując instrumenty i informacje, do których mają dostęp z racji zajmowanych urzędów, zajmowali się atakami na osoby krytykujące rząd. Robili to sięgając po brudne metody – plotki i pomówienia dotyczące spraw prywatnych: majątku, dzieci, rzekomych kochanek i ich mężów. W dodatku w swej działalności porównywali się do bohaterów powojennego podziemia antykomunistycznego – Danuty Siedzikówny „Inki” czy rotmistrza Witolda Pileckiego. Tak współpracownicy Ziobry – osobiście przez niego wyselekcjonowani do odbicia sądów – definiowali swoją walkę z komuną....

6944

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]