Reklama

Siewca wiatru

Siewca wiatru

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Choć obecne rządy PiS od tych sprzed ponad dekady różni wiele, jest jeden punkt wspólny: to Zbigniew Ziobro przysparza obozowi władzy najwięcej problemów.
Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
N

Najpoważniejsza od lat afera w Ministerstwie Sprawiedliwości wybuchła, gdy Onet ujawnił, że Łukasz Piebiak – wiceminister, prawa ręka Ziobry od sądownictwa – inspirował ataki w sieci oraz rozsyłanie anonimów oczerniających szefa krytycznego wobec PiS stowarzyszenia sędziów Iustitia.

Okazało się, że przedstawiciele władzy, wykorzystując instrumenty i informacje, do których mają dostęp z racji zajmowanych urzędów, zajmowali się atakami na osoby krytykujące rząd. Robili to sięgając po brudne metody – plotki i pomówienia dotyczące spraw prywatnych: majątku, dzieci, rzekomych kochanek i ich mężów. W dodatku w swej działalności porównywali się do bohaterów powojennego podziemia antykomunistycznego – Danuty Siedzikówny „Inki” czy rotmistrza Witolda Pileckiego. Tak współpracownicy Ziobry – osobiście przez niego wyselekcjonowani do odbicia sądów – definiowali swoją walkę z komuną....

6944

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Żyjemy w państwie bezprawia, co tu więcej tłumaczyć...

bo rządowe media karmią nas fałszywą informacją. Poza tym artykuły Autora spełniają również funkcję dokumentującą i porządkującą wydarzenia. Materiał nie do przecenienia, gdyby PiS przegrał najbliższe wybory :))) Pozdrawiam serdecznie Szanowną Panią.

Trzeba głosować na POKO. Jak wiadomo tekę Ministra Sprawiedliwości w rządzie POKO ma objąć Krzysztof Brejza.

gdy dowiedziałem się jak polski sąd luksusowo potraktował pana Najsztuba. Szkoda, że polscy sędziowie wciąż zajmują się sami sobą ignorując krytyczne uwagi obywateli naszego kraju.

Kalina, żyjemy w państwie bezprawia, upadku moralnego i degrengolady w zakresie kultury politycznej....

tak mi doświadczenie życiowe i intuicja podpowiadają

Wszystkie działania w Ziobry w sądach są uzgadniane z Kaczyńskim.To jakie państwo i w jaki sposób chce stworzyć Kaczyński opisał kilka lat temu Giertych,wicepremier i minister w pierwszym rządzie PiS.Wszystko to realizuje dzisiaj Ziobro.

Czy to prawda, że jak PiS się umocni u władzy to obowiązkowe będzie chodzenie do spowiedzi co najmniej raz w miesiącu, likwidowane będą farmy wiatrowe i ścieżki rowerowe ?

Tego nie wiem, ale jestem przekonana, ze runą resztki niezaleznych sadów, a niepokorni sędziowie po prostu zostaną wyrugowani z zawodu. Zostanie przejęta i obezwładniona NIK, podręczniki do historii zostaną gruntownie przerobione, niezależne jeszcze media, w tym Tygodnik, obezwładnione, a premie i nagrody dla Krewnych i Znajomych Królika będą się do tego stopnia należeć, ze nikt już nie osmieli się zapytać, czy X dostał kasę i dlaczego tak dużo...

Cały świat nas podziwia i pyta jak to robicie, że wasz kraj się tak przepięknie rozwija a Pani dalej relacjonuje z odległej planety. Bardziej na miejscu będzie tu komentarz Clintona:"Świat was podziwia, możecie być przywódcą Europy". Jest dokłanie tak jak Pani wcześniej powiedziałem: prestiż Polski będzie rósł wprost proporcjonalnie do siły naszej gospodarki. Większość Polaków to rozumie więc utrzymauje kordon sanitarny wokół nieudaczników z POKO.

No przepięknie jest, trollu. A wyobraź sobie, jakie jeszcze poziomy cudowności będzie w stanie osiągnąć nasz kraj, kiedy wreszcie zniesiemy i ukarzemy waszą chorą prawacką szajkę ;)

Najpierw Gdańsk spuścił ścieki do Motławy a teraz Trzaskowski spuszcza ścieki o Wisły. Jak więc widać kordon sanitarny wokół was jest wręcz niezbędny.

Raczej wątpliwe, aby był to Trzaskowski, a w Gdańsku wcześniej Adamowicz. Nie ma za to wątpliwości, że to Kurwizja i trolle twojego pokroju spuszczają nam na głowy tony ścieków dzień w dzień od niemal czterech lat. Też chcieliśmy utrzymać was w kordonie sanitarnym, lecz niestety okazało się do dalece niewystarczające. Dlatego po przywróceniu państwa prawa (w lepszej wersji niż przed 2015 r.) trzeba będzie przedsięwziąć dodatkowe środki przeciw skażeniu, które spowodowaliście.

Zawsze możesz wyłączyć TV PiS ( za którą zresztą nie przepadam ) i włączyć TVN albo TV Brussels. Niestety smrodów jakie robicie w Polsce i wokół Polski wyłączyć nie sposób.

Ty i twoi ideowi kamraci wypisaliście się z cywilizowanej liberalnej wspólnoty, której jestem członkiem. W imię czego mielibyśmy trzymać z wami sztamę przed Europą, dalece bliższą nam od was? W imię języka? Zafałszowywanej przez was wspólnej historii? Państwa, z którego robicie przybudówkę swoich autorytarnych partii? Jesteście największą patologią, jaką wyhodowała III RP i trzeba wam dawać odpór.

Może to ciebie otrzeźwi. A teraz coś z życia wzięte. Mój brat dwa lata temu miał wypadek po którym lekarze ocenili jego stan jako wegetatywny. Kilka dni temu dzięki wysiłkom lekarzy, rehabilitantów oraz rodziny jego stan się znacząco polepszył i obecnie lekarze opisują jego przypadek jako stan ograniczonej świadomości. Poczytaj sobie ideowy liberale jak minister zdrowia Francji ddzielnie i skutecznie walczyła o możliwość uśmiercenia Vincenta Lamberta. Masz rację: standardy cywilizacyjne w liberalnej Europie i w katolickiej Polsce są znacząco odmienne.

Przepis na prawackiego trolla Plainduncana: 1. wyciągnąć na wierzch pojedyncze wyrwane z kontekstu fakty, które wydają się trollowi użyteczne ideologicznie 2. sztucznie rozdmuchać ich znaczenie 3. dać im jedyną słuszną katolicko-narodową interpretację. Rada na dziś: zajmij się bratem miast wypisywać farmazony w Internecie, to wszyscy na tym skorzystamy.

Na ulicach pięknych francuskich miast as well. https://www.youtube.com/watch?v=XbOH27v6NLA

To co wypisujesz jest dla mnie dowodem, że tak elitki jak i ich fani tudzież pisofoby dalej nie rozumieją sytuacji i tym samym generują jej powodzenie. Rządzi nami „mafia polityczna” i daje odpowiedni przekaz dnia, m.in. dlatego że tacy jak ja tego chcieli i na to głosowali. Mówię to oczywiście w pewnym uproszczeniu i spłyceniu. Mentalność kodziarska nie ogarnia, że pewna część społeczeństwa nie głosuje na PIS, bo jest pod wpływem ich propagandy i obietnic. To w zastępstwie takich wyborców jak ja PIS wyznacza strategie i odgaduje to idealnie. A jeśli Pis zacznie fikać i przestanie być wewnętrznym głosem takich wyborców, to tylko za sprawa takich ludzi może dojść do skutecznego wyjścia na ulice i obalenia władzy bez zastosowania zwyczajnych środków. A cyrki i kabarety uliczno-prasowo-polityczne opozycyjnych frustratów pozostaną uciesznym widowiskiem. A jeśli się zdarzy że PIS przegra demokratyczną walką o władzę, to nowa władza będzie ostrożnie stąpać na paluszkach, żeby nie wnerwić właśnie takich wyborców jak ja i wielu innych, bo doskonale zdaje sobie sprawę że będzie już chodzic po polu minowym, a twoje postulaty odkażenia sytuacji popisowskiej będzie musiała głęboko schować w dupie

"Ludzie tacy jak ty", Forysiaczku? A kimże ty jesteś poza imieniem i nazwiskiem - prawdziwym albo zmyślonym? I o jakiej to niby grupie zdolnej obalić władzę piszesz jako "my"? Entuzjaści narodowo-katolickiego ekstremum nie są żadnym potężnym monolitem, który nagle się objawił w 2015 r. Opanowaliście państwo dlatego, że ordynacja wyborcza do Sejmu wbrew konstytucji zawiera mechanizmy nieproporcjonalne, które ujawniły się w 2015 r. w stopniu dotąd niespotykanym - to także trzeba będzie naprawić (wszak nikt nie mówi, że przed PiS-em było cacy). Jesteście jak najbardziej do pokonania i do ukarania. Odgrywasz niezależnego chojraka, ale na PiS zagłosujesz w każdej sytuacji, bo słusznie przeczuwasz, że wraz z upadkiem tej mafii upadnie dużo więcej z twojej wizji Polski. I nie będzie miało dla cię znaczenia, czy PiS "fika, przestaje być wewnętrznym głosem" i inne duperele. PS. Rozpisałem się dużo bardziej, ale w końcu skasowałem. Po co wzbudzać nadmiernie waszą czujność? Jeszcze poczujecie się zbyt zagrożeni i zrobicie coś głupiego;)

pęknięciem ze śmiechu - fakt, że takie działania opozycji i jej fanów są zatem niebezpieczną bronią masowego rażenia przeciw takim jak ja, che...che...

Ehhh, Forysiaczku... :) Chyba nie jesteś aż tak naiwny (prawda?), aby sądzić, że wasze nieustanne podbijanie stawki ideologicznej i ciągłe łamanie reguł gry (pisanych i niepisanych) nie zradykalizowało także strony przeciwnej? A może jesteś? W każdym razie jeśli uda się was wypieprzyć przy najbliższej okazji, to żadnej powtórki z lat 2007-2010 nie będzie, bo po pierwsze wasze przestępstwa są teraz dużo cięższe, po drugie wiemy już, czym się kończy pobłażanie wam, a po trzecie różne Schetyny, Czarzaste i Kosiniaki będą pamiętać we własnym wąskim zafajdanym interesie, komu zawdzięczają władzę i dlaczego. A jeśli się nie uda, będziemy mieli cały czas do czynienia z inicjowanym przez wasze kolejne pomysły narastaniem konfliktu, który w końcu rozwiąże się jeszcze mniej przyjemnie. Dzięki wam dojrzeliśmy i zrozumieliśmy, o co toczy się walka. Pomyśl o tym (niekoniecznie na swój "racjonalno-polityczny" sposób), jak już wycherlasz wszystko, co ci na płuckach stoi ;)

wreszcie wyczułem w tobie nastrój bojowy i testosteron, bez dwóch zdań:) Teraz to ja się zastanawiam nad twoim „my”. Mówisz, że tempa się u „was” podnosi, dojrzewa świadomość i zdecydowanie? Fiu, fiu. Tylko mam tu problem z wyobrażeniem sobie tej waszej linii frontowej. Oszołomiaści kodziarze, co to sami rzucają się na ziemię, już byli i było dzięki nim wesoło. Takie zgrabne „przydupaski” feministek to chyba nie w waszych szeregach, bo oni bez kobiet to by się bali wyjść na ulice niczym biblijny Barak bez Debory, che…, che… Starsi panowie co się nakręcają w dyskusjach przeciw PiS po kilku głębszych, to chyba też nie materiał na falangę. No greg, zaintrygowałeś mnie chłopie, bez dwóch zdań…

Aż dziw bierze, że w obliczu takiej strasznej nędzy po drugiej stronie macie nie 70% poparcia w społeczeństwie, ale zaledwie ok. 40%. I to dysponując równie sprawną armią aparatczyków-karierowiczów, pseudo-dziennikarzy, biskupów, samotnych wydziaranych matek, babć maryjnych i wygolonych łbów. Jeśli te wyborowe wojska nie są w stanie dać wam ostatecznego zwycięstwa, to co wam je zapewni?... Intryguj się dalej, robaczku.

PS. Masz tutaj Forysiaczku przykład "linii frontowej": https://siedlecka.blog.polityka.pl/2019/08/30/sedziowskie-non-possumus/?nocheck=1 ... Są jeszcze sądy w Rzeczypospolitej! :)

Byłem niedawno na spływie kajakowym w towarzystwie tzw liberalnych demokratów. W trakcie ożywionej dyskusji przytoczyłem za Tygodnikiem Powszechnym zdanie lidera społezności żydowskiej w Niemczech, że "Żydzi czują się w Niemczech jak we wczesnych latach trzydziestych XX wieku a czas szybko płynie". I wtedy druga strona wpadła w histerię. No bo przecież Polacy to rasiści a Żydzi mają się wszędzie dobrze poza rasistowską Polską...

Dżizus, plainduncan... Ja byłem dzisiaj na obiedzie w staropolskiej restauracji. Zjadłem flaki wołowe i pierogi z mięsem z omastą. Podaję te fakty, ponieważ są one równie dużo wnoszące w temacie, co twoje wynurzenia. Czego to miałoby dowodzić? Poza tym, że swoim stylem trollowania potrafisz wkufić nawet kajakarzy.

Jeśli pani, która wykłada na UG przedmioty humanistyczne nie ma pojęcia o tym co się dzieje w Polsce i Europie, podobnie zresztą jak i ty, to dziwić nie powinno, że lewica zdobywa całkiem sporo głosów. Wczoraj w TVN pan premier Tusk przekonywał, że sukcesy gospodarcze PiS to efekt pracy poprzedniego rządu. I zapewne ty w to wierzysz i niestety wielu ludzi podatnych na manipulacje czyni podobnie.

To, że nie przykładamy waszych żałosnych katolicko-narodowych interpretacji do faktów, to jeszcze nie znaczy, że nie wiemy, co się dzieje. Sukcesy gospodarcze Polski to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy milionów Polaków, coraz lepszej koniunktury w Europie i na świecie po 2009 r. i tego, że rządy PO i PiS nie zepsuły swoją bezczynnością i aktywnością tyle, ile mogły zepsuć. Opowiadając o sukcesach gospodarczych PiS jesteś tak samo wiarygodny, jak Tusk mówiący o sukcesach gospodarczych PO.

0,5 proc wzrostu w Niemczech to rzeczywiście przejaw niesamowitej koniunktury. Jasne, że wzrost gospodarczy Polski to zasługa obywateli naszego kraju. Tyle, że dobry gospodarz może ludzi zachęcać do pracy a zły zachęcać do wyjazdu z kraju.

No tak, bo przejawem prawackiej wiedzy sprokurowanej "ad hoc", której ja szczęśliwie nie mam, jest przeświadczenie, że ogólna koniunktura światowa i regionalna działa tak samo na wszystkie kraje - te mocno rozwinięte, jak np. Niemcy, i te rozwijające się, jak np. Polska. "Dobry pisowski gospodarz" ma faktycznie niezwykłe zasługi w zachęcaniu ludzi do pracy poprzez cyniczne przekupywanie mniej rozgarniętych wyborców transferami pieniężnymi prosto do ich kieszeni, miast poświęcić te olbrzymie środki budżetowe m.in. na podwyższenie jakości edukacji, aktywizację zawodową i podnoszenie własnych kwalifikacji pracowniczych, na profilaktykę zdrowotną i naprawę służby zdrowia, które pozwolą jak najdłużej cieszyć się satysfakcjonującą pracą i życiem, na dogłębną reformę systemu emerytalnego i inne dziedziny służące długofalowo dobru powszechnemu, a nie doraźnemu wyborczemu interesowi autorytarnych populistów. Okresowe wyjazdy na Zachód za o wiele lepszą pracą i transfer zarobionych pieniędzy do kraju - cały czas ma to miejsce - to także istotny element polskiego postępu gospodarczego, tak jak sama kluczowa polska obecność w UE, która to w ogóle umożliwiła. Ale oczywiście prawicowe trolle twojego pokroju przekręcą to ideologicznie o 180 stopni. Tusk ma rację o tyle, że jego ekipa nie stawiała zbyt dużych przeszkód dobrej koniunkturze i efektom 10-letniej obecności Polski w UE, pozwalając pisowcom trafić akurat na szczyt dobrego okresu, dzięki czemu wszystkie ich mniej lub bardziej poronione pomysły nie zaszkodziły polskiej gospodarce w krótkim okresie.

Panie Greggu, przyznam, ze w przewidywaniu zwycięstwa wyborczego PiS-u zaczęłam się przymierzać do przeniesienia się do Londynu, tym bardziej, ze w razie brexitu takie przenosiny mogą okazać się niemożliwe. A tu brytyjski parlament został zawieszony...:))))

Pani Kalino, Johnson chce po prostu, aby normalni Polacy czuli się na Wyspach jak u siebie w domu :):):)

szkocki sąd zawetuje decyzję Her Majesty :)

Coś w tym jest, moi mądrzy znajomi przenieśli się do Edynburga, nie do Londynu:)))

ale Szkoci nie uczynili afrontu Jej Królewskiej mości.

Proszę się nie wygłupiać. Jak działa gospodarka rabowana kolejnym rozdawnictwem, wystarczy odrobina uczciwości, żeby to przyznać publicznie. Proszę przejrzeć raporty NIK-u i GUS-u, ale Pan z pewnoscia to robi, a pisze posty w nadziei, ze ktoś tego jednak nie robi i da się ogłupić:)))

Zacytuję Gazetę Wyborczą: "Polskie kopalnie mogłyby korzystać na rekordowym wzroście cen węgla na świecie, ale nie są w stanie pokryć nawet krajowego zapotrzebowania na ten surowiec." A przypomina sobie Pani kto jeszcze niedawno tak dzielnie walczył z górnikami, którzy bronili swoich miejsc pracy ? pozdrawiam

Ne ma problemu, surowiec płynie wartkim strumieniem ze Wschodu:))) A do tego rząd psujów stawia na węgiel żeby jeszcze bardziej zepsuć polskie powietrze.

Mam na imię Paweł. Byłem anonimowym trollem (●__●)

Dlaczego przyznał Pan, ze ma jakies ludzkie imie...To tak jakby zrobić back stage w teatrze:(((

fake ;)

Wybacz że nie zajrzę na Twoją stronę, ale nie chcę się nabawić Pegasusa :) Ps. Uważaj na siebie, bo pan Zbyszek to siewca wiatru, a ja jestem Łowcą Androidów :))

od kiedy istnienie zorganizowanych pod szyldem PiS grup hejterskich/opluwaczy zostało wszem i wobec ujawnione, dyskusje z nimi moim zdaniem winny się sprowadzać co najwyżej do o d p l u c i a, jeśli komuś już bardzo zależy - mnie niekoniecznie, poczekam spokojnie na wyroki dla Ziobry i opłacanych przezeń kanalii

To do mnie? Ależ ja nie dyskutuję Z opluwaczami, lecz NAD nimi. Moim prawdziwym targetem są ludzie, w których nasza cisza mogłaby wywoływać wrażenie, że nie potrafimy dać odporu trollom, w związku z czym trolle mają jakąś rację.

to zależy od forum - tu trafiają raczej kumaci i inteligentni, ci uważam bez trudu w cienkich dywagacjach trolli odnajdują mizerię fałszu, grę pozorów i dętą elokwencję - może nieco inaczej jest dajmy na to u nas na wsi, gdzie byle głupka mogą inne głupki wziąć za mędrca jedynie na podstawie liczby przez niego użytych słów dla głupków niezrozumiałych - ale i tu dyskusja z programowo i li tylko opluwającym to proceder jałowy, typowe karmieniem trolla

Nie wydaje mi się, aby pańska aktywność na tym forum sprowadzała się tylko do przypominania forumowiczom potrzeby nieodpowiadania merytorycznego na wpisy prawicowych trolli :) Nie mam zamiaru reagować na każdy trollerski spazm (to by rzeczywiście było przeciwskuteczne), ale uważam, że nie wolno zostawić trollom zbyt swobodnego pola do działania.

pierwszy raz [i pewnie ostatni] się na ten temat wypowiedziałem właśnie tutaj - jednocześnie podejmowania polemik z e w i d e n t n y m i trollami jak Forysiak czy plainduncan staram się unikać ヅ

.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]