Reklama

Ładowanie...

Sierpień miesiącem trzeźwości duchowej

03.08.2014
Czyta się kilka minut
Ojcowie Pustyni ostrzegali przed demonami próbującymi nas odurzyć. Dziś nie trzeba demonów, wystarczą choćby reklamy. Jak zachować duchową samokontrolę?
Fot. IMAGINECHINA / EAST NEWS
R

Rzekł Jezus:
„Stanąłem pośrodku świata i objawiłem się im w ciele.
Lecz znalazłem ich wszystkich pijanych.
Nie znalazłem wśród nich nikogo spragnionego,
a dusza moja bolała nad synami ludzkimi,
gdyż są ślepi w swych sercach i nie widzą,
że przyszli na świat puści i puści chcą odejść ze świata.
Teraz są pijani. Gdy odrzucą swe wino, wtedy się nawrócą”.
EWANGELIA TOMASZA, 28

„Sierpień miesiącem trzeźwości i abstynencji”. Odkąd pamiętam, apel ten, formułowany z reguły w dość dramatycznym tonie, rozbrzmiewa latem z kościelnych ambon. Jest próbą walki z poważnym problemem społecznym – alkoholizmem. Jednak ponawiany w podobny sposób od wielu już lat, nie ma, niestety, większego wpływu na jego rozwiązanie.
Wszyscy jesteśmy pijani
...

12622

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]