Reklama

Się promuje, się pomaga

22.09.2014
Czyta się kilka minut
Ice Bucket Challenge to wyzwanie nie tylko dla oblewających się wodą. Także dla małego stowarzyszenia, które zebrało ponad milion. I dla innych organizacji, chcących trafić do naszych serc i portfeli.
Jerzy Owsiak lodowatą wodą dał się polać ze strażackiej sikawki. Fot. Youtube.com
D

Dzień dobry, późnym wieczorem ktoś do pana zadzwoni. Pozdrawiam, Prezes Paweł Bała”. Ile zdrowemu człowiekowi zajęłoby napisanie tej wiadomości? Trzydziestolatkowi z Nowego Targu – odpowiadającemu mailowo na pytania dziennikarzy – zajęło pięć minut.
Po domu jeździ na elektrycznym wózku sterowanym dłonią. Mówi bardzo niewyraźnie – w kontakcie z obcym jego „tłumaczem” jest Józef Sławomir, przyjaciel od czasów podstawówki.
Spotykamy się w „siedzibie stowarzyszenia” – tak przez ostatnie tygodnie mówili i pisali dziennikarze. Ta siedziba to dwa pokoje w domku jednorodzinnym Bały na północnych obrzeżach Nowego Targu. Przez okna widać Tatry.
Jeden z pokoi to „magazyn” z ulotkami i medycznym sprzętem. W drugim stoi biurko i komputer, z którego Bała odpisuje na maile. W głębi pomieszczenia jest elektryczne łóżko, nad nim respirator – Bała potrzebuje go już podczas snu, bo...

12976

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]