Reklama

Serbia wybrała Zachód

Serbia wybrała Zachód

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Nic nie ilustruje lepiej sytuacji w Serbii niż obrazek z wieczoru wyborczego w minioną niedzielę.
W

W siedzibie Serbskiej Partii Postępowej (SNS) – która 16 marca w głosowaniu do parlamentu zdobyła połowę głosów i prawdopodobnie samodzielnie utworzy nowy rząd – obecni byli m.in. szef dyplomacji jednego z państw arabskich oraz brat Radovana Karadžicia, sądzonego w Hadze za zbrodnie ludobójstwa, popełnione na muzułmanach podczas wojny sprzed 20 lat.
Lista gości – która obejmowała również, a jakże, gwiazdy turbo-folku, czyli bałkańskiej odmiany disco-polo – to znak szerokiego poparcia i dużego zaufania, jakim Serbowie obdarzyli jednego człowieka: Aleksandra Vučicia, szefa SNS i – wszystko na to wskazuje – nowego premiera.
Ten 43-letni dziś polityk zaczynał karierę w latach 90. w Serbskiej Partii Radykalnej (SRS), politycznym gnieździe nacjonalistów. Jako minister informacji w czasach Slobodana Miloševicia wprowadził przepisy karzące prasę za krytykę rządu (w odpowiedzi UE...

3186

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]