Reklama

Sekrety i sekreciki

Sekrety i sekreciki

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Czy rozdzielenie Kościoła od dóbr doczesnych pomogłoby mu lepiej realizować swą misję?
D

Dwie cechy charakteryzują tę książkę: dziennikarski upór w drążeniu tematu i nieufność wobec procedur rządzących Państwem Watykańskim. To zrozumiałe: Corrado Augias jest wieloletnim współpracownikiem dziennika „La Repubblica”, autorem programów telewizyjnych, a także byłym eurodeputowanym z ramienia Demokratycznej Partii Lewicy, która jest spadkobierczynią Włoskiej Partii Komunistycznej.

Żeby przekonać o ważności rozdziału władzy duchowej od władzy ziemskiej Kościoła, Augias omawia mroczne historie, powiązane ze skrytobójstwami, zdradą, żądzą władzy i pieniędzy, które miały związek z Watykanem. Wśród tematów jego książki znajdziemy więc tajemniczą śmierć Aloisa Estermanna, kapitana Gwardii Szwajcarskiej chroniącej papieża, historię templariuszy, sprawę rzekomego milczenia Piusa XII w obliczu Holokaustu, sposoby zdobywania Tronu Piotrowego przez niektórych papieży, niejasności...

2674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]