Ładowanie...
Sekret naszej radości

GIANNI VALENTE: - Ci, którzy mówią o reformowaniu struktur i prawa kościelnego, są często uciszani. Czyżby tracili czas przemawiając do siebie samych, zamiast zająć się tzw. nową ewangelizacją?
KARD. GODFRIED DANNEELS: - Jest w tym trochę z sejmikowania. Podobnie jak rzymscy senatorowie pod koniec imperium zatracili się w swych sporach: twierdze upadały jedna po drugiej, a oni nawet tego nie zauważali. Lecz potrzeba zmian i reform powiązana jest z samą naturą Kościoła.
- Instrument instrumentu
- W jakim sensie?
- Kościół nie istnieje dla siebie. Istnieje dzięki łasce Chrystusa i dla Chrystusa. Ma przestrzegać Jego przykazania zbawienia ludzi. Jest narzędziem w rękach Chrystusa, który przestał być widzialnie obecny w świecie. I jeśli Chrystus jest instrumentem...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]