Reklama

Ładowanie...

Ścianka „Białe wakacje” Sissy Records 2002

26.01.2003
Czyta się kilka minut
W

Wygląda na to, że nadmorski klimat inspiruje - wystarczy wspomnieć prężną w latach 90. trójmiejską scenę yassową. Światek rocka też ma się nieźle, a najlepszym tego przykładem jest Ścianka. Sopocki zespół sporo namieszał na polskim rynku muzycznym już debiutem „Statek kosmiczny Ścianka” (1998), by trzy lata później powtórnie zaskoczyć płytą „Dni wiatru”. Pierwszy album emanował rokendrollową energią, drugi oczarowywał przestrzennymi, zwiewnymi aranżacjami. Singiel „The Iris Sleeps Un-der The Snow” z „Dni wiatru” (nagrany także w wersjach z Myslowitz oraz Smolikiem i Nosowską) cieszył się sporą popularnością. Trzech muzyków Ścianki współtworzyło wreszcie zespół Lenny Valentino, który błysnął płytą „Uwaga, jedzie tramwaj”.

„Białe wakacje” można nazwać powrotem do korzeni - zarówno źródeł rocka, jak i debiutu zespołu. Płyta jest na wskroś rokendrol-lowa, ma w sobie coś z ducha...

1912

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]