Wykrakałem

Artur Rojek, muzyk: Babcia uważała, że mam ładny głos, ale zachowywała dystans. Mówiła: „Ładnie śpiewasz, ale może weź się już skoncentruj na czymś innym!”.

Reklama

Wykrakałem

Wykrakałem

22.02.2021
Czyta się kilka minut
Artur Rojek, muzyk: Babcia uważała, że mam ładny głos, ale zachowywała dystans. Mówiła: „Ładnie śpiewasz, ale może weź się już skoncentruj na czymś innym!”.
BEATA ZAWRZEL / REPORTER
J

JAN BŁASZCZAK: Rok temu 13 marca ogłoszono w Polsce lockdown. Z dnia na dzień zamknięto sale koncertowe, kluby, a nawet sklepy z płytami. Tego dnia miał też premierę album „Kundel”, z piosenką „Bez końca”, w której śpiewasz: „jak się trzymać w pionie, kiedy wieje”. A jak Ty się trzymałeś?

ARTUR ROJEK: Przechodziłem przez różne stany. Od wiary, że za chwilę ta sytuacja się skończy, przez negację i szukanie w niej jakiegoś drugiego dna, podstępu, aż po akceptację i próbę traktowania jej w rozsądny sposób. Człowiek potrzebuje czasu, żeby dojrzeć do takiej zmiany. Nawet jeśli koncept tej płyty miał dotyczyć sytuacji niespodziewanych. Nie wystarczy mieć świadomość, że w takim właśnie płynnym świecie żyjemy. Kiedy zmiana już nadejdzie – i tak nas zaskoczy.

Wymyślając „Kundla” skupiałem się raczej na mikrosytuacjach. Myślałem o tragediach osobistych,...

18824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]