Reklama

Schetyna i wazelina

Schetyna i wazelina

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Nie mogłem uczestniczyć w sobotniej Radzie Krajowej PO, lekarz zabronił. Jestem uczulony na wazelinę.
Ż

Żałuję, bo to była prawdziwa podróż historyczna. „Nie ma dziś partii silniejszej w Polsce niż PO i to zasługa naszego przewodniczącego, którego nasi wrogowie nienawidzą – mówił Stefan Niesiołowski. – Dlatego poprzyjcie tę listę. Dziękuję za nią, panie przewodniczący, tak trzymać!”. Takich słów od dziesiątków lat nie da się w Polsce usłyszeć na żywo. A kto jak kto, ale Niesiołowski powinien wiedzieć, że nie są one gwarancją sukcesu w polityce. Wystarczy zapytać pierwszego z brzegu pstrego konia.
Prof. Niesiołowski dziękował za listę kandydatów do zarządu partii, którą zaproponował sam Pan Przewodniczący. Rzecz w tym, że nie znalazł się na niej były wicepremier, były minister, były marszałek, były (już teraz) pierwszy wiceprzewodniczący oraz były (od dawna) przyjaciel, czyli Grzegorz Schetyna.
Schetyna, w odpowiedzi, złożył samokrytykę: „Sytuacja nie jest łatwa, w partii są...

1644

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]