Reklama

Ładowanie...

Samowola arcybiskupa Jędraszewskiego

28.09.2022
Czyta się kilka minut
Co historia abp. Marka Jędraszewskiego mówi nam o Kościele? Tekst „Kościół jest zamknięty” uświadamia, co może biskup, jeśli tylko chce. I to jest prawdziwy problem, a nie tylko sam metropolita krakowski.
Fot. Artur Barbarowski/East News
T

Ten tekst jest przerażający. Samowola, brak szacunku dla ludzi, ale i dla instytucjonalnej ciągłości diecezji, brak komunikacji i przepływu informacji, skandaliczne decyzje personalne związane z ochroną ludzi, którzy powinni być odseparowani od bezbronnych dorosłych – to wszystko jednoznacznie wynika z tekstu Anny Goc, Przemysława Wilczyńskiego i Marcina Żyły. I niestety, jeśli ktoś uważnie śledzi karierę arcybiskupa Jędraszewskiego, to nie będzie tymi zarzutami szczególnie zaskoczony. Taki, a nie inny model zarządzania, stosunku do księży i świeckich, wizja Kościoła – towarzyszy metropolicie krakowskiemu od lat. I nawet – zazwyczaj dość szczelna zasłona skutecznego PR-u – nie jest w stanie tego przesłonić.

Paradoksalnie jednak to wcale nie osobowość arcybiskupa, wcale nie jego brak...

5386

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/kosciolzamkniety

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]