Reklama

Samotność długodystansowca

Samotność długodystansowca

19.06.2007
Czyta się kilka minut
Jacek Bławut to ktoś, kto rozumie cierpienie. Potrafi rozeznać ból. Bohaterowie jego dokumentów przyciągają depresje, wpadają w nałogi, żyją na krawędzi. Ale mają szansę na zadośćuczynienie, pokutę.
Jacek Bławut i jego bohater - kickbokser Marek Piotrowski (z lewej) / fot. PIOTR BŁAWUT
B

Bławuta nie pociąga zło. W świecie i w człowieku. Wierzy w dobro. Najczęściej - w dobro nieoczywiste. Pokazuje bohaterów, o których w pierwszej chwili myślimy jak najgorzej. Pęknięte, przetrącone życiorysy ludzi smutnych i nieszczęśliwych. Predylekcja - w większym stopniu ludzka niż artystyczna - każe reżyserowi poszukiwać momentu, kiedy nieskładna biografia dziwnym trafem zaczyna układać się na nowo. Alkoholik staje się cudownym gawędziarzem, kryminalista spełnia się w pracy społecznej z dziećmi, a sławny, dzisiaj ciężko chory bokser po latach zapomnienia znowu odnosi triumf. W filmie Bławuta.

Bezwzględna przyjaźń

Filmowy portret to długa droga, którą bohater i reżyser pokonują wspólnie. Wymagająca cierpliwości i obustronnego, bezwarunkowego zaufania. Bohater nie może poczuć się zmanipulowany i ośmieszony, a jednocześnie widz...

10912

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]