Reklama

Sami w domu

Sami w domu

18.01.2021
Czyta się kilka minut
Nastąpił nieunikniony rewanż poddanych na reprezentantach, odwracanie hierarchii na całego, zgodnie z wielowiekową tradycją.
T

To Państwo widzieli: święto głupców na Kapitolu – błazeńsko swawolne igrce na imperialnym marmurze, żarliwi żartownisie country odstawiają fanfaronady, turnieje wesołków i trefnisiów w jeansach, squotowanie mównicy, farsa forsowania fortyfikacji demokracji w skali king size. Dziwota? Nie dziwota. Ludzie muszą odreagować lockdown, wszak po to prawieki temu wymyślono karnawał czy inne Saturnalia, a czasy są ciężkie ostatnio, więc intensywność i skala atrakcji wzrastają niepomiernie.

Skrzyknęli się do utraty tchu walczący z pedofilskimi pizzeriami posttraperzy, swawolnicy-rekonstruktorzy i inni burleskowi wspinacze – wszyscy, ilu ich Matka Ameryka miała – i odstawiają satyryczne pokazy sprawności i hamburgerowej krzepy na oczach zafascynowanego świata. Tryumf prostaczków stał się ciałem, oczywiście w ścisłych ramach odwiecznych pięciu minut fejmu na fejsie.

Nastąpił...

2369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]