Reklama

Rzecznik Spraw Osobistych

Rzecznik Spraw Osobistych

10.04.2017
Czyta się kilka minut
Niedługo po rozpoczęciu kadencji Adam Bodnar wyruszył w Polskę. Nadal jest w podróży.
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar na spotkaniu w Europejskim Centrum Solidarności, Gdańsk, 6 kwietnia 2017 r. Fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM
W

W niedzielę, pisał w swojej niedawno wydanej powieści Michał Olszewski, słońce świeci inaczej niż w pozostałe dni tygodnia, „zawiera duży ładunek przygnębień”. W Bogatyni walczy jeszcze z cieniem kominów elektrowni i kopalni. W tamto niedzielne, późne popołudnie każdy kawałek miasteczka, którego dotykało, zachłannie zagarniali mieszkańcy. Tu rodzina na spacerze, tam chłopaki na przystanku. Pozdejmowali koszulki, puszczają muzykę przez głośnik w telefonie. Ulicą przejeżdża ledwie parę samochodów. Na osiedlu 25-lecia PRL-u sennie.

W jego centrum stoi wyremontowany ośrodek kultury. W jednej z sal kilkadziesiąt osób na krzesłach ustawionych w krąg.
– Dzień dobry, nazywam się Adam Bodnar, od września 2015 r. pełnię funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyjechałem, żeby dowiedzieć się o waszych problemach, o sprawach, w których być może mój urząd będzie mógł pomóc.

...

14358

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]