Reklama

Rzecznik Spraw Osobistych

Rzecznik Spraw Osobistych

10.04.2017
Czyta się kilka minut
Niedługo po rozpoczęciu kadencji Adam Bodnar wyruszył w Polskę. Nadal jest w podróży.
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar na spotkaniu w Europejskim Centrum Solidarności, Gdańsk, 6 kwietnia 2017 r. Fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM
W

W niedzielę, pisał w swojej niedawno wydanej powieści Michał Olszewski, słońce świeci inaczej niż w pozostałe dni tygodnia, „zawiera duży ładunek przygnębień”. W Bogatyni walczy jeszcze z cieniem kominów elektrowni i kopalni. W tamto niedzielne, późne popołudnie każdy kawałek miasteczka, którego dotykało, zachłannie zagarniali mieszkańcy. Tu rodzina na spacerze, tam chłopaki na przystanku. Pozdejmowali koszulki, puszczają muzykę przez głośnik w telefonie. Ulicą przejeżdża ledwie parę samochodów. Na osiedlu 25-lecia PRL-u sennie.

W jego centrum stoi wyremontowany ośrodek kultury. W jednej z sal kilkadziesiąt osób na krzesłach ustawionych w krąg.
– Dzień dobry, nazywam się Adam Bodnar, od września 2015 r. pełnię funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyjechałem, żeby dowiedzieć się o waszych problemach, o sprawach, w których być może mój urząd będzie mógł pomóc.

...

14358

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]