Reklama

Ładowanie...

Rzecznik Spraw Osobistych

10.04.2017
Czyta się kilka minut
Niedługo po rozpoczęciu kadencji Adam Bodnar wyruszył w Polskę. Nadal jest w podróży.
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar na spotkaniu w Europejskim Centrum Solidarności, Gdańsk, 6 kwietnia 2017 r. Fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM
W

W niedzielę, pisał w swojej niedawno wydanej powieści Michał Olszewski, słońce świeci inaczej niż w pozostałe dni tygodnia, „zawiera duży ładunek przygnębień”. W Bogatyni walczy jeszcze z cieniem kominów elektrowni i kopalni. W tamto niedzielne, późne popołudnie każdy kawałek miasteczka, którego dotykało, zachłannie zagarniali mieszkańcy. Tu rodzina na spacerze, tam chłopaki na przystanku. Pozdejmowali koszulki, puszczają muzykę przez głośnik w telefonie. Ulicą przejeżdża ledwie parę samochodów. Na osiedlu 25-lecia PRL-u sennie.

W jego centrum stoi wyremontowany ośrodek kultury. W jednej z sal kilkadziesiąt osób na krzesłach ustawionych w krąg.
– Dzień dobry, nazywam się Adam Bodnar, od września 2015 r. pełnię funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyjechałem, żeby dowiedzieć się o waszych problemach, o sprawach, w których być może mój urząd będzie mógł pomóc.

...

14358

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]