Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Reduta na Długiej

Reduta na Długiej

07.08.2017
Czyta się kilka minut
To wy pomagacie Hitlerowi! – usłyszała garstka ludzi protestujących przeciwko paradzie ONR przez Warszawę akurat 1 sierpnia.
Demonstracja ONR w Warszawie. 1 sierpnia 2017 r. Fot. Maciej Stanik/Reporter/EastNews
Z

Znowu przeszli. Tak jak rok temu 1 sierpnia ulicami Warszawy maszerował ONR. Hasła też te same: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „Jeden Niemiec – jedna kula”…

Kontrmanifestację pod hasłem „Reduta Przyzwoitości” zorganizowali w tym roku Obywatele RP. „Hańbą dla Warszawy jest, że ulicami miasta, które spłynęło krwią 200 tys. osób zabitych przez niemieckich nacjonalistów, mogą bezkarnie chodzić nacjonaliści” – pisali w internecie. O godz. 18, przy placu Krasińskich, tam gdzie marsz ONR miał swój finał, chcieli oddać głos powstańcom, a później stanąć w ciszy. Bez wuwuzeli, rac, okrzyków.

Wcześniej kilkunastoosobowa grupa Obywateli RP chciała ustawić się z transparentem „Nigdy więcej wojny i faszyzmu” na trasie przemarszu ONR w Alejach Jerozolimskich. Rzucano w ich kierunku plastikowe butelki i okrzyki zapowiadające „śmierć wrogom ojczyzny”.

Chwilę przed...

5210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]