Reklama

Ładowanie...

Reduta na Długiej

07.08.2017
Czyta się kilka minut
To wy pomagacie Hitlerowi! – usłyszała garstka ludzi protestujących przeciwko paradzie ONR przez Warszawę akurat 1 sierpnia.
Demonstracja ONR w Warszawie. 1 sierpnia 2017 r. Fot. Maciej Stanik/Reporter/EastNews
Z

Znowu przeszli. Tak jak rok temu 1 sierpnia ulicami Warszawy maszerował ONR. Hasła też te same: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „Jeden Niemiec – jedna kula”…

Kontrmanifestację pod hasłem „Reduta Przyzwoitości” zorganizowali w tym roku Obywatele RP. „Hańbą dla Warszawy jest, że ulicami miasta, które spłynęło krwią 200 tys. osób zabitych przez niemieckich nacjonalistów, mogą bezkarnie chodzić nacjonaliści” – pisali w internecie. O godz. 18, przy placu Krasińskich, tam gdzie marsz ONR miał swój finał, chcieli oddać głos powstańcom, a później stanąć w ciszy. Bez wuwuzeli, rac, okrzyków.

Wcześniej kilkunastoosobowa grupa Obywateli RP chciała ustawić się z transparentem „Nigdy więcej wojny i faszyzmu” na trasie przemarszu ONR w Alejach Jerozolimskich. Rzucano w ich kierunku plastikowe butelki i okrzyki zapowiadające „śmierć wrogom ojczyzny”.

Chwilę przed...

5210

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]