Reklama

Ruch w słowach

Ruch w słowach

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Historia Brunona K. i wypowiedzi Grzegorza Brauna uruchomiły lawinę. Czy odpowiedzią na nienawiść powinno być jednak zaostrzenie prawa?
P

Pisząc latem apel „Stop mowie nienawiści” do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, nie podejrzewaliśmy, że sprawy potoczą się tak szybko. O problemie informowaliśmy w ostatnich latach wielokrotnie, wskazując, że polski internet zamienił się w dzikie pola, na których harcują tłumy anonimowych użytkowników, specjalizujących się w agresji, zaś język mediów, a w ślad za nimi język codziennych rozmów stają się coraz bardziej radykalne. Wielokrotnie wspominaliśmy też o zdumiewającej pobłażliwości, z jaką prokuratorzy i sądy podchodzą do tego typu przestępstw, uznając, że mają one znikomą szkodliwość społeczną.

Tym razem jednak apel wreszcie wywołał odzew. Nie tylko wśród licznych sygnatariuszy i dziennikarzy (nie zawsze zgodnych co do potrzeby kontroli sieci), ale też wśród organizacji praw człowieka, dla których nienawiść wystukiwana palcem przed ekranem komputera...

4906

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]