Reklama

Nienawiść? Nie państwa sprawa

Nienawiść? Nie państwa sprawa

23.07.2012
Czyta się kilka minut
Sprawa szkalowania „Tygodnika Powszechnego” przez Leszka Bubla to klasyczny przykład tego, jak wymiar sprawiedliwości lekceważy polski język nienawiści.
Okładka wydawanego przez Leszka Bubla pisma "Tajne historie świata"
W

W numerze 5/2011 dwumiesięcznika „Tajne historie świata”, dostępnego w kioskach i prenumeracie pocztowej wydawnictwa oficjalnie propagującego antysemityzm, sporo miejsca poświęcono „Tygodnikowi Powszechnemu”. O Zuzannie Radzik, autorce tekstu opisującego wojenną przeszłość słynnego partyzanta „Barabasza” (dawny kolega z oddziału zarzucił mu mordowanie Żydów) Przemysław Harczuk napisał m.in. „Polonofobka Żydówka Zuzanna Radzik (...) szkaluje w »Tygodniku Powszechnym« bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego”. Pod fotografią naszej autorki widać zdjęcie plakatu propagandowego do nazistowskiego filmu „De eeuwige Jood”. Karykaturalnie wykrzywiona, zła twarz, na czole ozdobiona jest gwiazdą Dawida.

O samym „TP” wypowiedział się autor podpisany inicjałami L.B.: „»Żydownik Powszechny« to było i jest siedlisko zdegenerowanych moralnie UBeko-SBeków i innych świń, które w...

12376

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]