Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Rozpusty myślenia

Rozpusty myślenia

28.08.2017
Czyta się kilka minut
Ciechowski od momentu debiutu prowadził za sobą rzesze. Pokazywał, że istnieje świat, w którym muzyka może współistnieć ze słowem, i że liczy się samoświadomość.
Republika, od lewej: Grzegorz Ciechowski, Slawomir Ciesielski, Zbigniew Krzywański, marzec 1991 r. ANDRZEJ ŚWIETLIK / FORUM
J

Jego nazwisko pojawiło się niedawno w kontekście przedwczesnej śmierci Zbigniewa Wodeckiego i rozważań, czy próg domniemanej emerytury w jakimkolwiek stopniu dotyczy artystów żyjących tak intensywnie jak Wodecki: wokalista, skrzypek, trębacz, pianista, artysta, który terminarz miał zapełniony z wieloletnim zapasem.

Grzegorz Ciechowski dziś kończyłby 60 lat. Był podobnym do Wodeckiego omnibusem, a jego śmierć w wieku lat zaledwie 44 uderzyła nas jeszcze mocniej. Poeta, kompozytor, wokalista, muzyk, producent, głos pokolenia, idol, równie kochany jak znienawidzony, był bodaj pierwszą „nowoczesną” gwiazdą – zarówno prasa muzyczna, jak i tabloidy zamiast zajmować się twórczością, bez żenady wchodziły buciorami w jego życie: męża, ojca, kochanka, a przede wszystkim – Poety.

Tczew, Toruń i świat

Zaczęło się tak niewinnie – od młodzieńczej fascynacji jazzem, poezją,...

14233

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]