Reklama

Rozmowy graniczne

Rozmowy graniczne

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Miasto graniczne keine Grenzen. Prawa strona nigdy się nie budzi, lewa strona nigdy nie zasypia. Wszędzie po stronie Polan zachęty, że zigaretten.
Z

Zdobyczne kamienice pokryte liszajami parszywych szyldów o treści przedsiębiorczej. Zigaretten. Taniej nie będzie.
Niedzielne wakacyjne popołudnie, rzutcy mieszkańcy wyprowadzają rodziny na spacer do picerni. Picernia A Jakże Soprano – każdy upływający rok życia utwierdza mnie w przekonaniu, że Tony był Polakiem. Inne lokale w mieście mają charakter paraegipski typu Ramzes i Kleopatra oraz generalnie egzotycznonowoczesny, więc po starej znajomości z mentorem Chrisa i Pauliego zasiadam w picerni. A tam właśnie w dzień przedtargowy takie słyszy się rozmowy (live, a nie z taśmy):
„Oni się budują teraz, podobnież. Nie wiadomo, za co, ale fakt”. „No, jak ona dyrektorka, męża jakoś wciągnie. Jako dyrektorka piątkę jakoś wyciąga”. „Lekko piątkę. Patryk, jak jeszcze raz poliżesz cukiernicę, to ci p... (powracając do meritum) Lekko”. „Ale na co go...

2656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]