Reklama

Rozgłos kontra reputacja

Rozgłos kontra reputacja

03.03.2009
Czyta się kilka minut
Konieczność powtarzania tego samego, prostego komunikatu uczyniła z partii drużyny tresowane do mówienia jednym głosem. Troska o reputację ustąpiła trosce o wizerunek.
R

Rząd zarzuca opozycji, a opozycja koalicji, że zajmuje się jedynie własnym wizerunkiem. Dziennikarze w ten sposób krytykują całą klasę polityczną, a obywatele utyskują, że nie zajmują się "prawdziwą pracą". Autorytety, uczeni oraz liderzy opinii, formułując opinię o chorobach polskiego życia publicznego, często podnoszą, że w naszej polityce refleksja i działania na rzecz dobra wspólnego są całkowicie wypierane przez dbanie o własny wizerunek.

Jednak teza, że politykom tylko własny wizerunek w głowie, wydaje się trudna do obrony. Jak wyjaśnić epatowanie widzów przez Janusza Palikota fragmentami trzody chlewnej czy opowiadanie przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza prasie bulwarowej o kupowaniu pierścionka dla narzeczonej? Wizerunek, jaki pokazali w ten sposób opinii publicznej, nie jest pozytywny i umiarkowanie się odnosi do ich działalności publicznej....

11686

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]