Reklama

Rok Platformy. A nawet cztery

27.12.2010
Czyta się kilka minut
Polska demokracja, choć młoda, wiele widziała. Ale wobec tego, co dzieje się wokół rządzącej Platformy Obywatelskiej, właściwie wszyscy pozostają bezradni.
N

Nie było do tej pory formacji politycznej, która po czterech latach rządów pozostawała niekwestionowanym liderem kolejnych wyborów i sondaży. A przecież mijający rok obfitował w wydarzenia, które w przeszłości partiom szkodziły. Choćby powódź - w 1997 r. podobny kataklizm przyczynił się do przegranej SLD. Platformie nie zaszkodziła afera hazardowa ani taśmy z wypowiedziami senatora z Wałbrzycha. Ani odejście najbardziej medialnego, po Donaldzie Tusku, polityka (Janusza Palikota), ani powstanie PJN, która chce uchodzić za racjonalną prawicę. Krytyczne wypowiedzi na temat stanu finansów Polski, płynące ze strony niegdysiejszego guru platformianego elektoratu, czyli Leszka Balcerowicza, i zamontowanie przezeń licznika długu publicznego w centrum Warszawy, nie przyniosły sondażowym wynikom PO uszczerbku. Nieustająca krytyka ze strony największej partii opozycyjnej zdaje się...

1656

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]