Reklama

Religijne fantasy?

Religijne fantasy?

12.10.2010
Czyta się kilka minut
W "TP" nr 40/10 ukazał się artykuł Artura Sporniaka, poświęcony Stowarzyszeniu Róża, promującemu - w oparciu o objawienia Rozalii Celakówny - ideę intronizacji Jezusa na Króla Polski. Tekst wywołał poruszenie wśród zwolenników tej koncepcji. Obok publikujemy jeden z głosów polemicznych, wraz z odpowiedzią autora.
K

Ktoś ze znajomych podesłał mi link do artykułu Artura Sporniaka "Religijne fantasy". Muszę przyznać, że oniemiałem po jego lekturze.

W wydanej przez jezuitów książce "Rozalia Celakówna - wyznania z przeżyć wewnętrznych" z imprimatur Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, faktu, że Autorem wizji i całego przekazu był Jezus, nie podaje w wątpliwość ani jej kierownik duchowy, paulin K. Dobrzycki (oczywiście po dokładnym rozeznaniu całej sprawy), ani też autor wstępu i redaktor wydania ks. W. Kubik SJ. Po zapoznaniu się ze sprawą Rozalii wątpliwości takich nie miał także kardynał Adam Sapieha (znane są jego wypowiedzi na ten temat) i jego następca Karol Wojtyła.

Dokładna lektura wspomnianej przeze mnie książki pokazuje dokładnie kontekst całego przesłania intronizacyjnego. Zachęcam do spokojnej lektury w postawie "dziecka"....

4631

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]