Reklama

Reformy są konieczne

Reformy są konieczne

18.01.2011
Czyta się kilka minut
Csaba Gy. Kiss: Po 1989 r. w społeczeństwie powstały olbrzymie różnice. Jedna trzecia ludności żyje poniżej lub na progu ubóstwa. Dziki kapitalizm stworzył "nową klasę", której większość wywodzi się z dawnej elity komunistycznej. Fidesz chce zmian, a ludzie chcą mu uwierzyć. Rozmawiali Patrycja Bukalska i Mariusz Bocian
T

Tygodnik Powszechny: Węgry objęły przewodnictwo w Unii. Czy to okazja, aby zaprezentować się jako zdecydowany przywódca i stabilna demokracja?

Csaba Gy. Kiss: Sądzę, że nikt nie ma wątpliwości, iż Węgry - podobnie jak pozostałe państwa Europy Środkowej - są stabilną demokracją. Z pewnością nie idealną, ale demokracja nigdy taką nie będzie. Przewodnictwo przypadło nam w trudnym okresie: kilka krajów strefy euro jest niestabilnych i choć kryzys trochę zelżał, sytuacja nadal nie jest różowa. W naszym regionie np. kwestia bezpieczeństwa energetycznego pozostaje nierozwiązana. Nie są też jasne cele strategiczne Unii w polityce międzynarodowej. Z perspektywy Węgier bez wątpienia jednym z priorytetów jest sąsiedztwo wschodnie i południowowschodnie.

Ostatnio Węgry są mocno krytykowane, m.in. za ustawę medialną, zdaniem...

5248

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]