Reklama

Ratujmy KARTĘ

Ratujmy KARTĘ

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Trzydziesta rocznica istnienia Ośrodka KARTA – najważniejszej w Polsce organizacji pozarządowej dokumentującej historię najnowszą – mogła okazać się ostatnią: skończyły się pieniądze.
W

W wydanej właśnie książce „Odkrycie KARTY. Niezależna strategia pamięci” prezes tej organizacji, Zbigniew Gluza, napisał: „Minęło 30 lat naszej drogi przez historię. W momencie tej rocznicy jakbyśmy stanęli w miejscu. Jest już jasne, że dalej nie da się tak iść. To kres ruchu społecznego – widać III RP go w tej formule nie potrzebuje. Okazaliśmy się dowodem słabości trzeciego sektora: najbardziej w nim honorowani, a nie dość odporni, by przetrwać”.

Jednak wygląda na to, że ta historia będzie mieć dobre zakończenie: w marcu minister kultury Bogdan Zdrojewski ma przekazać Ośrodkowi 500 tys. złotych w ramach doraźnej pomocy; wsparcie obiecało też MSZ. A co najważniejsze: wreszcie mają zostać wypracowane stałe mechanizmy finansowania Ośrodka KARTA, tak aby jego działalność nie była już wstrząsana kolejnymi groźbami bankructwa.

O historii KARTY opowiada książka Gluzy: jakie...

1688

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]