Reklama

Ładowanie...

Radzik: Katolicka wichrzycielka

23.12.2022
Czyta się kilka minut
Jak możemy okazywać wam solidarność, oprócz protestów i petycji? – spytałam tutejszą, irańską aktywistkę, która gościła na VII Kongresie Kobiet w Brukseli.
Fot. GRAŻYNA MAKARA
J

Jak możemy okazywać wam solidarność, oprócz protestów i petycji? – spytałam tutejszą, irańską aktywistkę, która gościła na VII Kongresie Kobiet w Brukseli. „Toczcie swoją walkę tam, gdzie jesteście. Walczymy z jednym i tym samym patriarchatem w różnych postaciach, wasza wygrana wspiera naszą, nasza mogłaby wpłynąć na cały region, ale również na was”. Globalne siostrzeństwo – zawsze przebiega mi po plecach dreszcz, gdy o nim pomyślę. O sile, jaką daje, o potencjale zmiany, jaki ma. Jak obcowanie z nieobudzonym jeszcze olbrzymem, który mógłby zmieść to, co jest, i pomóc zbudować nowe.

Tamten weekend dawał takie poczucie – obcowania z wielkimi tematami. Jak zwykle był pomysł, potem zryw, wolontariacka praca po godzinach i twórczy chaos, z którego wyłania się całkiem profesjonalnie wyglądająca impreza. Są międzynarodowi goście, wielka polityka, plany na to, jak Ukraina może,...

6157

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]