Reklama

Racja bytu Kościoła

Racja bytu Kościoła

03.07.2007
Czyta się kilka minut
Współczuję akwizytorom. Są narażeni na zamknięte drzwi, kąśliwe uwagi, obcowanie z ludźmi okazującymi im politowanie. Spędzają kilka godzin dziennie dzwoniąc do firm, parafii, bibliotek w celu sprzedaży wirtualnych produktów, których nikt nigdy nie miał w ręku. Choćby nie wiadomo jak się starali, najczęściej słyszą: "nie, dziękuję".
S

Siedemdziesięciu dwóch uczniów, wybranych przez Jezusa do działalności misyjnej, nie zostało powołanych na akwizytorów Ewangelii, a jednak oni także skazani zostali na trudny los. Dobra Nowina nie jest jednak ani własnością, ani religijnym produktem handlowym jakiejś organizacji czy korporacji. Ewangelia to droga nadziei i pokoju dla każdego człowieka, noszącego w sobie tęsknotę za duchowym dobrobytem codziennego istnienia, za harmonią, z jaką można żyć w stosunku do całego stworzenia, do Boga i do siebie samego. Jezus polecił im jedno: głoście pokój. "Posyłam was jak owce między wilki", ale głoście pokój.

Są na świecie ludzie, którzy potrzebują przesłania Jezusa, a także ci, którzy mają je za nic. Są tacy, którzy drzwi otwierają przed Bogiem, są i tacy, którzy nimi trzaskają. Słusznie zadajemy sobie zatem pytania o naszą skuteczność głoszenia Ewangelii...

3005

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]