Reklama

Pytanie do kandydata

Pytanie do kandydata

23.02.2015
Czyta się kilka minut
„Jeśli Polacy mnie wybiorą, jednym z pierwszych projektów, jakie (…) wniesie do Sejmu prezydent, będzie ustawa przywracająca poprzedni wiek emerytalny” – zapowiedział kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzej Duda.
Z

Zapomnijmy na moment o czymś, o czym kandydaci zapomnieć nam nie dają: że politykowi złożyć obietnicę „to jak drugiemu splunąć”. Innymi słowy: potraktujmy słowa Andrzeja Dudy poważnie.
Najnowszy numer biuletynu informacyjnego „Demografia i Gerontologia Społeczna” przynosi analizę sytuacji demograficznej dzisiejszej (i tej za lat dziesięć, dwadzieścia i więcej) Polski, a także wyliczenia, jaki wpływ na tę sytuację miałby powrót do „starych” zasad przechodzenia na emeryturę (przypomnijmy: od trzech lat trwa stopniowe odchodzenie od cezury wiekowej 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn na rzecz zrównania wieku emerytalnego na poziomie lat 67).
Dr Piotr Szukalski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, demograf i autor opartej na prognozach GUS analizy, przypomina, że zmiany miały proste uzasadnienie: „bez takiej próby zbilansowania należałoby albo podnieść składkę, albo...

2080

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]