Reklama

Pytania do Tadeusza Iwińskiego

Pytania do Tadeusza Iwińskiego

01.06.2015
Czyta się kilka minut

„Zwracamy się do Pana Posła jako do Sprawozdawcy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. monitoringu sytuacji w Azerbejdżanie z pytaniem, jakie działania zamierza Pan podjąć w związku z represjami, które spotykają działaczy pozarządowych w tym kraju. Jakie są Pana plany odnośnie egzekwowania od władz Azerbejdżanu przestrzegania praw człowieka i międzynarodowych zobowiązań? Co zamierza Pan zrobić dla uwolnienia aresztowanych działaczy społecznych i politycznych oraz napiętnowania łamania praw człowieka przez władze Azerbejdżanu?” – takie pytania wystosowało pod koniec kwietnia do Tadeusza Iwińskiego kilkadziesiąt polskich organizacji pozarządzowych.
List otwarty podpisały m.in. Amnesty International, Fundacja Pułaskiego (zbliżona do prawicy), Fundacja Batorego (bliska środowiskom liberalnym), Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej, Fundacja Współpracy Polsko-...

1414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]