Reklama

Przymilnie

Przymilnie

30.01.2006
Czyta się kilka minut
Urodziłem się 16 lat - co do dnia - po śmierci Alana Alexandra Milne'a. Oczywiście nic z tego nie wynika. Za to Kubuś Puchatek mógłby powiedzieć, że to zastanawiające i że można by ułożyć o tym jakąś mruczankę.
A.A. Milne z synem Christopherem
K

Kubuś Puchatek to jeden z pierwszych moich znajomych z dzieciństwa. Zresztą nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, jak może wyglądać dzieciństwo bez Kubusia i innych mieszkańców Stumilowego Lasu. Oczywiście tego z książki, w kongenialnym przekładzie Ireny Tuwim, a nie tego z przesłodzonych disneyowskich filmów... Potem czytałem już samodzielnie "Wiersze dla Krzysia", będące wyborem z dwóch tomów wierszyków, które Milne pisał właściwie równolegle z książkami o Kubusiu. W przekładzie Ireny Tuwim i Antoniego Marianowicza. Kilku wierszyków stamtąd nauczyłem się na pamięć. Na swoją, poniekąd, zgubę.

Przetłumaczenie wyboru wierszyków Milne'a zaproponowało mi wydawnictwo Znak. Dostałem na próbę wierszyk o dwóch kropelkach, które ścigają się po oknie i którym Krzyś nadaje imiona. W mojej wersji dostały one imiona prezesa i redaktora naczelnego wydawnictwa. Przekład się spodobał, być...

4067

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]