Reklama

Przez pustynię trudną

Przez pustynię trudną

05.06.2005
Czyta się kilka minut
Podczas uroczystości Bożego Ciała, obchodzonych w Roku Eucharystii, nie zabrakło akcentów aktualnych. Biskupi mówili m.in. o beatyfikacji Jana Pawła II, kryzysie moralnym kraju, pladze ubóstwa i rozliczeniu z przeszłością, także o współpracy księży z bezpieką.
P

Podczas procesji z Katedry Wawelskiej do Kościoła Mariackiego krakowianie modlili się o beatyfikację zmarłego Papieża: “Nasz smutek rozstania i lęki zamieniły się w miłującą i wierzącą pewność, że w Domu Ojca mamy orędownika" - podkreślił kard. Franciszek Macharski.

W Warszawie, gdzie procesja przeszła Traktem Królewskim, kard. Józef Glemp wskazał na potrzebę moralnej rewolucji. W homilii przy akademickim kościele św. Anny Prymas skrytykował “nielogiczne prawo", które nie dofinansowuje leków koniecznych dla ochrony zdrowia, ale dopłaca do środków antykoncepcyjnych. Kard. Glemp odniósł się również do lustracji: “Co oznaczają kilometry teczek w archiwach IPN? Oznaczają ból, może wstyd, może kryją wielkie grzechy, ale obok tego swądu, który się z nich wydobywa, trzeba dostrzegać struktury zła, którymi posługiwano się, by złamać ludzi". Prymas sugerował, aby przy...

4913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]