Reklama

Sąd Boży

Sąd Boży

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Nieszpory na placu Piłsudskiego, beatyfikacja trzech polskich księży, pojednanie między Polakami i Ukraińcami oraz procesja eucharystyczna ulicami Warszawy - stanowiły główne punkty Kongresu.
Msza beatyfikacyjna na placu Piłsudskiego, 19 czerwca 2005
D

Dwudniowy Kongres (18 i 19 czerwca) przebiegał pod hasłem “Pozostań, Panie, w naszych rodzinach", nawiązującym do obchodzonego w Kościele Roku Eucharystii. Spotkanie rozpoczęły nieszpory na placu Piłsudskiego, którym przewodniczył Prymas. Każda diecezja wyznaczyła jedną parę małżeńską obchodzącą jubileusz 25-lecia związku, trzech księży obchodzących 25-lecie kapłaństwa oraz trzy osoby konsekrowane obchodzące 25-lecie ślubów - wszyscy odnowili przyrzeczenia złożone przed ćwierćwieczem.

Abp Sławoj Leszek Głódź podkreślił w homilii, że “posłuszeństwo słowu Bożemu jest koniecznym elementem drogi ku prawdziwej wolności". Arcybiskup warszawsko--praski nakreślił sylwetkę ks. Władysława Findysza, jednego z trzech księży, których następnego dnia beatyfikował kard. Józef Glemp (zobacz artykuł na s. 15). Pierwszy męczennik komunizmu w Polsce jest jednym z tysięcy...

4895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]