Reklama

Przestroga dla księdza Międlara

Przestroga dla księdza Międlara

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Ktoś powie, że szum wokół księdza Międlara i poświęcanie mu miejsca w poważnym, katolickim piśmie to przesada. To zaledwie jeden na ok. 31 tys. księży w Polsce. A tłum wsłuchany w jego słowa? A jego duchowi poplecznicy?
D

Do późna w nocy oglądałem ks. Jacka Międlara: słuchałem jego udostępnionych w internecie kazań i spokojnych medytacji niedzielnych nagrywanych w pokoju z uładzonym biurkiem, dużą biblioteką i krucyfiksem na ścianie. Oraz przemówienia wykrzyczanego na wiecu narodowców. Wydawało się wtedy, że przy kolejnym okrzyku struny głosowe zawiodą. Nie zawiodły. Młody ksiądz, ma 27 lat. Wyświęcony w czerwcu ubiegłego roku. Młodzi księża w zakonie nie mają wiele do gadania, ale mogą się realizować, naprawiając świat zewnętrzny. Ksiądz Jacek czuje się do tego powołany. Nie chce być księdzem tylko od mszy św., spowiadania w pierwsze piątki, katechezy. Podejmuje z żarem misję ratowania narodu. Utwierdzają go w tym rozgłos, sława i uwielbienie tłumów. Wielbiciele porównują go do ks. Jerzego Popiełuszki. Cóż, człowiek łatwo bierze za dobrą monetę pochwały.

Słucham nagrań i chcę mu powiedzieć:...

4568

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]