Reklama

Przemawiać milczeniem

Przemawiać milczeniem

19.10.2010
Czyta się kilka minut
Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je. Łk 11, 28
D

Do błogosławieństw przedstawionych w Kazaniu na Górze dołącza Jezus jeszcze błogosławieństwo ukazujące jako wzór do naśladowania tych wszystkich, którzy potrafią wsłuchiwać się w Jego słowo w wyciszeniu i zadumie, unikając zbędnych komentarzy i szumu informacyjnego. Świadomość tej prawdy okazuje się szczególnie ważna w środowisku kulturowym, które rozważanie tajemnicy Słowa Wcielonego zwykło zastępować zwyczajnym wielomóstwem. Warto o tym pamiętać nawet wtedy, gdy oczekiwanie na szybką ripostę pozostaje uzasadnione zarówno psychologicznie, jak i merytorycznie.

Niedawno otrzymałem list, którego autor wyrażał pretensje, że nikt z biskupów nie wziął w obronę "pierwszego obywatela Rzeczypospolitej", kiedy został on zaatakowany jako wróg Kościoła przez jednego z polityków. Rzeczywiście, wspomniany atak był niesprawiedliwy, emocjonalny, bezpodstawny. Czy należy...

2095

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]