Reklama

Przed podróżą w kosmos

Przed podróżą w kosmos

04.06.2012
Czyta się kilka minut
Widok polityków PiS kategorycznie domagających się przeprosin od prezydenta USA – już po jego liście do naszego prezydenta – jest zamknięciem pewnego etapu w rozwoju tego ugrupowania.
T

To koniec polityki na klęczkach i schyłek amerykańskiego kondominium pomiędzy Odrą a Bugiem.

Wydaje się, że w świecie ostało się naprawdę niewielu ludzi, którzy nie byliby przez PiS skłaniani do przepraszania za cokolwiek. Zdanie „Ten pan musi przeprosić” właśnie przeskoczyło ocean, co jest świeżą odmianą naszej polityki transatlantyckiej i kolejnym krokiem ku ogłoszeniu Polski mocarstwem. Z grubych ryb polityki światowej nie przepraszał na razie Chińczyk i podobni mu Azjaci – doczekamy się. W najbliższej okolicy nie przepraszał nas tylko wzorzec dżentelmena – Orbán, bo na razie nie musiał, ale Madziar się doigra, to jasne. W Europie nie jest oczywista sytuacja papieża. Wszyscy wiemy, a zwłaszcza wiedzą to ludzie PiS, że papież jest Niemcem, co samo w sobie oznacza przeprosiny, a fakt, że Niemiec jest papieżem, oznacza klękanie. Być zresztą może, że papież już za coś PiS...

3477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]