Reklama

Przed ostatnią prostą

Przed ostatnią prostą

17.10.2007
Czyta się kilka minut
Że piątkową debatę wygrał zdecydowanie Donald Tusk, było oczywiste dla wszystkich prócz Jarosława Kaczyńskiego. Wynik starcia Romana Giertycha z Leszkiem Millerem nie ma znaczenia, bo to wydarzenie z dziedziny politycznego folkloru. I wreszcie druga debata Tuska, z Aleksandrem Kwaśniewskim: żywsza i bardziej wyrównana niż ta z Kaczyńskim. W sumie: na tydzień przed wyborami lider PO zarobił sporo punktów dla swego ugrupowania.
C

Choć z byłym prezydentem nie poszło mu tak łatwo jak z premierem - nie umiał np. odpowiedzieć na pytanie o podatki w Irlandii i pomylił się w kwestii ułaskawienia Sławomira Sikory, pierwowzoru bohatera filmu "Dług" - to jednak Donald Tusk objawił się jako polityk ofensywny i dynamiczny, obdarzony refleksem i umiejętnością celnej riposty. Można tylko zapytać: dlaczego tak późno?

Problem z telewizyjnymi debatami polega oczywiście na tym, że trudno je oceniać inaczej niż w kategorii występu estradowego. W kwestiach merytorycznych niczego nowego w nich nie usłyszymy, bardziej liczy się umiejętność bycia przed kamerą, szybkość reakcji, wyrazistość przekazu. Trudno się też spodziewać, by np. żelazny elektorat PiS po godzinnej debacie porzucił swoją partię i przeniósł sympatie na jej przeciwników. Gra toczy się o niezdecydowanych, a także o tych, którzy szukając...

3062

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]