Reklama

Przecież nie yerba mate

Przecież nie yerba mate

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Światowe Dni Młodzieży i pierwszą zagraniczną podróż Papieża można odczytywać jak programową encyklikę tego pontyfikatu. W każdym razie ten tydzień pozwolił nam lepiej poznać Franciszka.
J

Już kiedy na lotnisku Fiumicino wchodził do samolotu, dźwigając staromodną teczkę, wzbudził sensację. O wiele dziwniejszy był widok papieża Franciszka, który po zakończeniu spotkania z wolontariuszami, ostatniego na brazylijskich Światowych Dniach Młodzieży, opuszczał podium z tym samym, wyraźnie ciężkim bagażem. Udawał się na lotnisko, by wrócić do Rzymu. Widocznie lubi w czasie podróży nie rozstawać się z teczką. Zachodzę w głowę, co w niej trzyma. Przecież nie kanapki. Brewiarz? Lektury na długi lot? Ustrojstwo do yerba mate? Niezwykłej wagi dokumenty? Pewnie nigdy się tego nie dowiem i bez tej wiedzy mogę spokojnie żyć. Znacznie bardziej intryguje mnie, jaki pomysł na papiestwo niesie ze sobą papież Franciszek. Nie mam wątpliwości, że taki pomysł ma i choć nie kwapi się go zaprezentować go w programowej encyklice, to konsekwentnie go prezentuje we wszystkim, co...

4941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]