Reklama

Ładowanie...

Przecież nie yerba mate

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Światowe Dni Młodzieży i pierwszą zagraniczną podróż Papieża można odczytywać jak programową encyklikę tego pontyfikatu. W każdym razie ten tydzień pozwolił nam lepiej poznać Franciszka.
J

Już kiedy na lotnisku Fiumicino wchodził do samolotu, dźwigając staromodną teczkę, wzbudził sensację. O wiele dziwniejszy był widok papieża Franciszka, który po zakończeniu spotkania z wolontariuszami, ostatniego na brazylijskich Światowych Dniach Młodzieży, opuszczał podium z tym samym, wyraźnie ciężkim bagażem. Udawał się na lotnisko, by wrócić do Rzymu. Widocznie lubi w czasie podróży nie rozstawać się z teczką. Zachodzę w głowę, co w niej trzyma. Przecież nie kanapki. Brewiarz? Lektury na długi lot? Ustrojstwo do yerba mate? Niezwykłej wagi dokumenty? Pewnie nigdy się tego nie dowiem i bez tej wiedzy mogę spokojnie żyć. Znacznie bardziej intryguje mnie, jaki pomysł na papiestwo niesie ze sobą papież Franciszek. Nie mam wątpliwości, że taki pomysł ma i choć nie kwapi się go zaprezentować go w programowej encyklice, to konsekwentnie go prezentuje we wszystkim, co...

4941

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]