Reklama

Prowokacja licheńska

Prowokacja licheńska

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Gdyby rady duszpasterskie działały w parafiach jak trzeba, w Polsce przybyłoby sto tysięcy aktywnych świeckich chrześcijan. Niestety, najczęściej rady istnieją tylko na papierze.
W

Współpraca księży ze świeckimi i świeckich z księżmi jest w Polsce problemem – przyznaje abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. – Księża wolą uprawiać duszpasterstwo „solowe”, a świeccy nie garną się do działania.
By to poprawić, rok temu poznański metropolita zwołał w Licheniu Krajowy Kongres Diecezjalnych Rad Duszpasterskich. 14 i 15 września w tym samym miejscu odbył się Krajowy Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. W radach diecezjalnych świeccy mają doradzać biskupom, w parafialnych – proboszczom. Niestety, i jedne, i drugie działają mizernie.
– To prowokacja do zrobienia rachunku sumienia z tego, jak realizujemy soborową wizję Kościoła – tłumaczy abp Gądecki ideę obu licheńskich kongresów.
WSPÓLNOTA – NIE TEATR
Już Sobór Watykański II postulował, by w duszpasterstwo włączali się...

8618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]