Reklama

Problemy z entuzjazmem

Problemy z entuzjazmem

13.11.2005
Czyta się kilka minut
Na amerykańskiego prezydenta, którego znuży władza i codzienna harówka, nie czeka żadne honorowe wyjście z Białego Domu. Amerykański prezydent jest skazany na odsłużenie swoich czterech lat. Wszelako osłabiona prezydentura pociąga za sobą wiele zagrożeń. A Bush jest zmęczony.
P

Prezydent George W. Bush jest naprawdę zmęczony. Na jego wizerunek składało się do tej pory także i to, że był po prostu normalnym Amerykaninem. Bynajmniej nie obsesyjnym pracoholikiem, ale zwykłym obywatelem, który bardzo chce odpracować swoje, aby potem wyjechać na urlop, kiedy tylko się da. Dotąd dawało się znacznie częściej niż w przypadku jego poprzedników na urzędzie.

Ale za dużo się ostatnio wydarzyło: od niekończących się wojen (Irak, Afganistan, walka z terrorem) oraz potwornie niszczycielskich huraganów, które spustoszyły jedne z najmniej cywilizowanych miejsc w Ameryce, aż po ten mały, wredny skandal z przeciekiem do prasy, który pociągnął za sobą akt oskarżenia wobec Lewisa “Scootera" Libby’ego (szefa personelu wiceprezydenta Dicka Cheneya), oraz upokarzające wycofanie Harriet Miers, kandydatki Busha do Sądu Najwyższego. Tylko zmęczony prezydent,...

5444

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]