Reklama

Prezydent fedruje

Prezydent fedruje

28.08.2005
Czyta się kilka minut
O szkodliwości ustawy przedłużającej przywileje emerytalne górników już na tych łamach pisaliśmy. Podobnie o sposobie jej wprowadzenia pod obrady Sejmu, a potem uchwalenia przez parlament. Odpowiednim tych wydarzeń finałem są okoliczności, w których dowiedzieliśmy się, że dokument wejdzie w życie.
W

W poniedziałek wieczorem Kancelaria Prezydenta poinformowała o podpisaniu ustawy, dzień później tę informację zdementowała, by we środę kandydat na prezydenta Włodzimierz Cimoszewicz mógł ogłosić decyzję Aleksandra Kwaśniewskiego na wyborczym spotkaniu w Katowicach. Wszystko to razem mało poważne. Marszałek Sejmu ugina się pod naciskiem protestujących przed gmachem parlamentu górników, później w ślad za nim idzie prawie cała Izba. Prezydent - mimo opinii ekspertów, w tym własnego doradcy prof. Witolda Orłowskiego - ustawę podpisuje (Orłowski mówi, że prezydent nie podważał opinii o jej wadliwości, lecz przeważyły “inne względy"). Decyzja Aleksandra Kwaśniewskiego staje się elementem kampanii wyborczej popieranego przezeń polityka. Budżet zapłaci za nią prawie 100 miliardów w ciągu 15 lat. Fakt, że głosy górników mogą Cimoszewiczowi nie wystarczyć, jest w tej sytuacji marnym...

962

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]