Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Premierze, ulecz się sam

Premierze, ulecz się sam

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Pierwszy kryzys to zawsze najbardziej wiarygodny test nowego rządu. Można dzięki niemu zobaczyć metodę polityczną premiera, a także potencjał i wszystkie słabości nowego gabinetu.
Z

Zdarzało się w Polsce wielokrotnie, że zima zaskakiwała drogowców, kolejarzy, ministrów odpowiedzialnych za infrastrukturę. Tym razem jednak rząd zaskoczyła ustawa, którą koalicja - rządząca w Polsce przed wyborami i po nich - przegłosowała w Sejmie 25 marca ub.r., a prezydent, także przecież niebędący politykiem całkowicie tej koalicji nieznanym - złożył pod nią swój podpis 26 maja. Pozostawało pół roku na jej wdrożenie, a także na rozwiązanie problemu nieistnienia w Polsce elektronicznego rejestru osób ubezpieczonych. Ustawa refundacyjna została napisana w ten sposób, jak gdyby ów rejestr w Polsce istniał albo lekarze - wedle ustawy osobiście finansowo odpowiedzialni za wystawienie recepty na lek refundowany osobie nieposiadającej odpowiednich uprawnień - mogli ten system zastąpić zbiorową siłą woli.

Lekarze słabego państwa

...
10664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]