Reklama

Prawy do lewego, lewy do prawego

Prawy do lewego, lewy do prawego

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Zwolennikami szybkiego padnięcia PiS w objęcia SLD są najbardziej siermiężni i nieciekawi aparatczycy - tłumaczył mi niedawno pewien parlamentarzysta młodszego pokolenia z partii Kaczyńskiego.
W

W politycznej karierze Jarosława Kaczyńskiego można znaleźć sporo dowodów na to, że jest gotów na jakiś kompromis z choćby częścią środowisk postkomunistycznych, a w każdym razie uważa te środowiska w różnych historycznych momentach za mniejsze zło. W 1995 r. wypił kieliszek wina za zdrowie zwycięskiego Aleksandra Kwaśniewskiego, uznając, że groźniejszym prezydentem dla niego osobiście, ale i dla Polski, jest Lech Wałęsa. Dziś Wałęsę i jego środowisko można z powodzeniem zastąpić Platformą Obywatelską.

Reszty dopełnił upływ czasu i zmieniający się kształt sceny politycznej. To PO jest głównym rywalem PiS, a lewica może się okazać potencjalnym sojusznikiem, choćby już z tego powodu, że jest formacją dużo mniej znaczącą niż przed kilkoma laty, więc szukającą nie dominacji lecz wygodnego zaistnienia. Zawsze można sobie powtarzać, że SLD nie jest już ekspozyturą...

11720

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]